O Firmie

Firma Horyzont Technologie Internetowe została założona w 1997 roku.

Od początku zajmowała się usługami internetowymi, sukcesywnie rozszerzając swoje portfolio usługowe.

Początkowo firma skupiała swoją działalność na usługach hostingowych oraz budowie i serwisowaniu sieci komputerowych.

Od 1999 roku rozpoczęliśmy świadczenie usług dostępu do Internetu w oparciu o łącza dzierżawione w technologii DSL.

Równolegle rozwijana była baza serwerowa i sieciowa firmy umożliwiająca zaoferowanie usług kolokacji serwerów i platform dedykowanych.

W roku 2001 nawiązaliśmy współpracę z RIPE NCC - ośrodkiem koordynującym działalność operatorów internetowych w Europie.

Dzięki umowie z RIPE firma posiada status Local Internet Registry, który pozwala w nieskrępowany sposób przyznawać adresację IP, jak również używać protokołu BGP4 w kreowaniu ruchu internetowego.

W roku 2002 rozpoczęliśmy budowę miejskiej sieci światłowodowej, która obecnie składa się z ok. 250 km linii światłowodowych.

Od roku 2005 oferujemy usługi telefonii VoIP oraz miejskiej transmisji danych z wykorzystaniem światłowodowej sieci Metro Ethernet.

W 2008 rozbudowaliśmy, z wykorzystaniem serwerów firmy Sun Microsystems, naszą bazę serwerową, co pozwoliło zaoferować naszym klientom usługi wysokowydajnych serwisów internetowych przygotowanych do generowania dużego (powyżej 1TB ruchu miesięcznie) obciążenia.

W roku 2010 uruchomiliśmy dla naszych klientów dostęp do platformy telewizji IP Jambox firmy SGT.

Z początkiem roku 2012 rozbudowaliśmy sieć umożliwiając uruchamianie dla naszych klientów usług dostępowych o przepustowości 10Gbps.

Firma Horyzont Technologie Internetowe działa w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z całkowicie polskim kapitałem.

Spółka prowadzi działalność telekomunikacyjną na mocy zgłoszenia do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej pod numerem 5980.